Sztafetowe biegi przełajowe
01.10.2024

Na stadionie Okocimskiego Klubu Sportowego zostały rozegrane pierwsze w tym roku szkolnym zawody sportowe w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Tradycyjnie sezon rozpoczął się od rywalizacji sztafet w biegach przełajowych.

Na starcie stanęło ponad 150 zawodniczek i zawodników reprezentujących dziewięć szkół podstawowych z terenu gminy Brzesko. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca, uzyskały awans do zawodów na szczeblu powiatowym.

IGRZYSKA DZIECI

W konkurencji dziewcząt, w której startowało pięć reprezentacji, zwyciężyła sztafeta Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w składzie: Aleksandra Cieśla, Dorota Dumieńska, Barbara Gałek, Zuzanna Gorla, Maja Kopacz, Hanna Ludew i Amelia Wąs. Opiekunem drużyny jest Renata Rożkowicz. Na dalszych miejscach uplasowały się kolejno: SP 1 Brzesko, SP 3 Brzesko, ZS-P Jadowniki oraz SP Okocim.

Do rywalizacji chłopców w tej samej kategorii wiekowej przystąpiło siedem drużyn. Najszybsza była przygotowana przez Monikę Dudek sztafeta Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku w składzie: Jakub Kucia, Igor Łukowicz, Karol Pudło, Filip Rożek, Hubert Śliwa, Piotr Wielgosz i Karol Zydroń. Kolejność na dalszych miejscach: 2. ZS-P Brzesko, 3. ZS-P Jadowniki, 4. SP 1 Brzesko, 5, SP Mokrzyska, 6. SP Poręba Spytkowska, 7. SP Okocim.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Rywalizację dziewcząt zdominowała reprezentacja Szkoły Podstawowej z Jasienia w składzie: Jana Dubinin, Nadia Gicala, Marlena Kozieł, Lena Kukułka, Anna Nowak i Klaudia Ropek. Podopieczne Tomasza Rogóża wyprzedziły na mecie kolejno: SP 3 Brzesko, ZS-P Brzesko, ZS-P Jadowniki i SP Mokrzyska.

Najszybszą sztafetą chłopców była drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku, której opiekunem jest Paweł Sitarz. Zwycięzcy pobiegli w składzie: Piotr Gryga, Wojciech Handzlik, Aleksander Małysa, Tomasz Sacha, Seweryn Sowa i Szymon Świencicki. W pokonanym polu pozostawili kolejno reprezentacje: SP Poręba Spytkowska, ZS-P Brzesko, SP 1 Brzesko, SP Mokrzyska, SP Bucze i ZS-P Jadowniki.

Z OSTATNIEJ CHWILI

Zawody powiatowe sztafet w biegach przełajowych odbyły się w Czchowie i zakończyły się w każdej konkurencji triumfem drużyn reprezentujących gminę Brzesko. Dwie chłopięce reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku oraz dziewczęta z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku i ze Szkoły Podstawowej w Jasieniu wywalczyły tym samym awans do etapu wojewódzkiego Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Sztafetowe biegi przełajoweSztafetowe biegi przełajoweSztafetowe biegi przełajowe