Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Niebo w zasięgu ręki  - E-Planetobus
10.11.2020

Niebo w zasięgu ręki - E-Planetobus

Jak na niebie odróżnić gwiazdę od planety?  Jakie gwiazdozbiory możemy ujrzeć w jesienne wieczory na niebie?  Dlaczego Mars jest nazywany „Czerwoną planetą”? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielili uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieniu prosto z planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie edukatorzy w czasie interaktywnych zajęć, które odbyły się 5 listopada.

Uczniowie podczas pokazu na żywo poznali Układ Słoneczny  i gwiazdozbiory widoczne aktualnie na niebie. Następnie wybrali się podróż w kosmos, a pierwszym przystankiem był Mars. Tu obejrzeli z bliska „czerwoną planetę” , dowiedzieli się odbywającej się aktualnie misji „Mars 2020”.  Kolejnym etapem lotu w kosmos były wybrane przez uczestników planety, m.in. Wenus, Jowisz, Saturn, Pluton i Słońce.

Po powrocie na Ziemię, uczniowie nauczyli się słów w języku migowym z dziedziny astronomii oraz zdobyli bilety na Marsa.

planetobus.png


Zajęcia w ramach e-Planetobusu  to część Programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik.