Zwycięstwo Jakuba Kuryły w Poznaniu
16.12.2019

Jubileuszowy 40. Memoriał ku czci dwójki wielkopolskich propagatorów kręglarstwa klasycznego Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego, rozegrany w dniach 05-08 grudnia 2019 r. na poznańskiej kręgielni Czarna Kula już za nami. Na starcie zawodów stanęło 101 młodych zawodników i zawodniczek, w pięciu kategoriach wiekowych.

Z reprezentujących BOSiR Brzesko zawodników, po raz kolejny, najlepiej zaprezentował się junior młodszy Jakub Kuryło. Czwarty po eliminacjach w grze finałowej, po przepięknej walce do ostatniego rzutu, odrobił straty i zwyciężył z łącznym wynikiem 1099 kręgli (543 eliminacje, 556 finał). W tej samej kategorii wiekowej Maciej Hamielec był 12. (500 kręgli), Gabriel Zastawnik 16. ( 492 kręgle), Bartek Hynek 18. 457 kręgli), a Rafał Hajdo z wynikiem 428 kręgli zajął 20 miejsce.W kategorii juniorek młodszych, jedyna reprezentująca BOSiR Brzesko Izabela Cebula zbiła 488 kręgli, zajmując 7. miejsce (do gry w finale zabrakło tylko 1 kręgla).

Jakubowi gratulujemy kolejnego zwycięstwa. Pozostałym zawodnikom życzymy lepszych startów w kolejnych zawodach.Wyjazd na zawody był współfinansowany przez Gminę Brzesko, w ramach zadania publicznego pod tytułem "Dofinansowanie Sekcji Kręglarstwa Klasycznego BOSiR Brzesko w 2019 r."