Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Nabór do projektów SP ZOZ Brzesko
27.11.2018

Nabór do projektów SP ZOZ Brzesko

Rekrutacja do Dziennego Domu Opieki Medycznej, wsparcie zespołów wczesnej interwencji dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi oraz bezpłatne badania prenatalne dla kobiet w ciąży - to projekty realizowane przez brzeski SP ZOZ Brzesko, do których prowadzone są aktualnie nabory.

Dzienny Dom Opieki Medycznej  rozpocznie działalność  1 stycznia 2019 roku

Ruszyła rekrutacja do Dziennego Domu Opieki Medycznej (DDOM). Placówka została pomyślana dla pacjentów, którzy przeszli poważną chorobę, są po hospitalizacji i na nowo muszą się nauczyć funkcjonować.- Chcemy ich tego nauczyć. Stąd zakres opieki w DDOM jest bardzo szeroki. To przede wszystkim rehabilitacja, ale także wsparcie psychologiczne, dietetyczne czy geriatryczne – wylicza Elżbieta Adamska, koordynatorka działalności DDOM.Z zajęć w DDOM, które będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 16, mogą skorzystać osoby pow. 60 roku życia, posiadające sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Warunkiem jest także hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.- Potrzebne jest także skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, nieważne jakiej specjalizacji. Druk wniosku o przyjęcie można dostać w naszym szpitalu – wyjaśnia Elżbieta Adamska.Co istotne pobyt w DDOM będzie bezpłatny, co więcej szpital może zagwarantować pacjentom transport, to znaczy może ich przewieść na zajęcia, i po ich zakończeniu odwieść do domu.Dzienny Dom Opieki Medycznej zaplanowano na I piętrze szpitala. Placówka zajmie ok. 300 m. kw. Zaplanowano tu przestronny gabinet rehabilitacji, kuchnię z aneksem jadalnym (pacjenci otrzymają obiad), pokoje terapii zajęciowej, salę wypoczynku, gabinet fizjoterapii.- Cały oddział będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodaje Elżbieta Adamska.Będzie też bardziej przypominał przyjazne domowe wnętrze niż szpitalny oddział. Pomysłodawcom powstania placówki bardzo zależy, by przebywający w niej pacjenci czuli się właśnie jak w domu. Maksymalnie w DDOM może przebywać  jednocześnie 15 pacjentów. Ich pobyt nie może być dłuższy niż 4 miesiące.Obecnie trwają prace remontowe, dopierane są meble i wyposażenie DDOM, który ruszy już 1 stycznia.Zapisy do DDOM przyjmowane są już teraz w Szpitalu Powiatowym w Brzesku III p. p.369 lub pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30Projekt „Utworzenie dziennego Domu Opieki Medycznej w SP ZOZ w Brzesku dla osób niesamodzielnych, w tym starszych z powiatu brzeskiego, szansą na poprawę jakości życia”  jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

dav

”Lepsze życie! program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego”

600 bezpłatnych badań prenatalnych przewidziano w ramach projektu który jest realizowany w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Właśnie ruszył nabór uczestników do programu, który potrwa 3 lata. Na jego realizację placówka otrzymała fundusze  z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.Program skierowany do kobiet w ciąży i zakłada wykonanie  nieinwazyjnych  badań prenatalnych kobietom z terenu powiatu brzeskiego i bocheńskiego.W ramach projektu przewidziano przebadanie 600 kobiet poniżej 35 roku życia. W projekcie mogą wziąć udział pacjentki do 14 tyg. ciąży, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ.Projekt  składa się z jeszcze jednego modułu, który obejmuje utworzenie wielospecjalistycznego zespołu wczesnej interwencji dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym.

Gdzie się rejestrować?Osobiście: SP ZOZ w Brzesku - IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza).Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.plZapisy przyjmuje na badania przyjmuje m.in. Anna Macioszek

dav

Wsparcie zespołów wczesnej interwencji dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi

90 rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym otrzyma bezpłatną pomoc w ramach projektu „Wsparcie dla tworzenia i działalności wielospecjalistycznych zespołów wczesnej interwencji dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym lub zagrożonym niepełnosprawnością” który jest realizowany w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Ruszył nabór uczestników do programu, który potrwa 3 lata. Na jego realizację placówka otrzymała fundusze  z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Program przewiduje utworzenie wielospecjalistycznych zespołów wczesnej interwencji dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Chodzi o specjalistyczne wsparcie  bezpośrednio w domach małych pacjentów. Taką opieką zostanie objętych 30 dzieci do 3 roku życia. Do  udziału w projekcie kwalifikują się dzieci urodzone przedwcześnie, z obciążonym wywiadem okołoporodowym, zaburzeniem rozwoju ruchowego, zaburzeniem w zakresie narządu wzroku, z zaburzonym rozwojem narządu słuchu i mowy,  zaburzonym rozwojem funkcji poznawczych, zaburzeniem przyjmowania pokarmu, zaburzeniami sprzężonymi ruchowo-zmysłowo-intelektualnymi.

W ramach projektu zaplanowano także zajęcia w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci. Może z nich skorzystać 60 dzieci  w wieku  od 4 do7 lat. Zajęcia są pomyślane dla dzieci niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością ruchową, intelektualną, sensoryczną, sprzężoną, a także z zaburzonym funkcjonowaniem -zaburzenia percepcji wzrokowej, słuchowej.Projekt zakłada także warsztaty dla rodziców dzieci niepełnosprawnych.  Podczas takich spotkań rodzice dowiedzą się jak radzić sobie ze stresem poprzez naukę rozpoznawania oznak stresu i sposobów jego rozładowania, nauczą się także umiejętności przełamywania barier komunikacyjnych w kontaktach z rodziną czy przyjaciółmi .

Realizacja projektu, (który obejmuje także badania prenatalne dla kobiet w ciąży) przewidzianego na trzy lata pochłonie  ponad 3,4 mln zł. Fundusze na ten cel szpital otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Europejskiego Funduszu Społecznego. Zadanie zostało wsparte z budżetu państwa a także z budżetu szpitala.

Gdzie się rejestrować?Rejestracja do programu w ramach wczesnej interwencji Osobiście: SP ZOZ w Brzesku, w godz. od 12.00-14.00 - parter, pokój nr 015 (Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci)Telefonicznie: nr tel. 507 219 581, 507 219 651, 14 662 12 01, e-mail: wczesnainterwencja@spzoz-brzesko.plZapisy do programu przyjmuje  Anna Piotrowiczrbt