W 76. rocznicę likwidacji getta w Brzesku odbyły się uroczystości upamiętniające brzeskich Żydów, którzy zginęli w czasie Holocaustu. W tym roku po raz 4. odbył się Marsz Pamięci, który rozpoczął się na Placu Kazimierza punktualnie o godz. 12.00. Zebrani uczestnicy wysłuchali wystąpienia ambasador Izraela Anna Azari, burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki oraz zaproszonych gości – przewodniczącego Gminy Żydowskiej w Krakowie Tadeusza Jakubowicza, ocalałego przedwojennego mieszkańca Brzeska rabina Dova Landaua, naczelnika Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Krakowie dr. Macieja Korkucia, księdza proboszcza Józefa Drabika, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku Doroty Jedlińskiej. Rabin Eliezer Gurary odczytał list od naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha.
Następnie uczestnicy marszu przeszli pod budynek byłej synagogi przy ulicy Puszkina, gdzie odmówiona została modlitwa ekumeniczna - ksiądz Józef Drabik odmówił psalm, prof. Jonathan Webber odczytał psalm po hebrajsku w pamięci zamordowanych brzeskich Żydów, a Dov Landau odmówił modlitwę za zmarłych.
Pod tablicą upamiętniającą ofiary Holocaustu kwiaty składali i znicze zapalili burmistrz Grzegorz Wawryka, ambasador Izralea Anna Azari oraz delegacje uczestniczące w wydarzeniu, mieszkańcy Brzeska i zaproszeni goście.
Stamtąd uczestnicy marszu przemaszerowali ulicą Głowackiego, z którą dla uczestników przemarszu wiązało się wiele historycznych wspomnień, na plac znajdujący się naprzeciw urzędu miejskiego, gdzie od XVII do połowy XIX wieku znajdował się cmentarz żydowski. Odsłonięto tam tablicę poświęconą pamięci osób pochowanych w tym miejscu, której wykonanie sfinansował Urząd Miejski w Brzesku. Rabin Eliezer Gurary odmówił modlitwę za pochowanych, a następnie złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze.
Ostatnim punktem na trasie marszu był cmentarz żydowski przy ulicy Czarnowiejskiej. Na mogile kilkuset brzeskich Żydów zamordowanych przez Niemców odsłonięto obelisk z tablicą pamiątkową. Oddział IPN w Krakowie współfinansował to upamiętnienie. Ceremonia rozpoczęła się od odczytania świadectwa Władysława Myślińskiego, złożonego 13 stycznia 1967 roku, ksiądz dziekan Józef Drabik przeczytał psalm, odczytano także apel poległych. Nieznane są imiona wszystkich brzeskich Żydów, którzy zginęli w mieście podczas wojny, ale udało się ustalić imiona 502 osób. Na koniec prof. Jonathan Webber odmówił modlitwę - kadisz. Na grobie masowym uczestnicy marszu składali kamienie, a Franciszek Podłęcki odegrał na skrzypcach nostalgiczy utwór.
W uroczystościach uczestniczyli potomkowie zamordowanych Żydów, mieszkańcy Brzeska, przedstawiciele służb mundurowych, radni miejscy i powiatowi, młodzież z ZSP nr 1.