Pięć medali w Tucholi
19.04.2018

Dwa złote i trzy brązowe medale – to dorobek brzeskich sportowców osiągnięty w rozegranych na początku kwietnia w Tucholi Mistrzostwach Polski juniorek i juniorów młodszych w kręglach klasycznych. Reprezentanci BOSiR-u zajęli drugie miejsce w klasyfikacji klubowej. Każdy z pięciu krążków wywalczył nasz etatowy multimedalista Jakub Kuryło. W konkurencji indywidualnej zajął trzecie miejsce. Medal cieszy, choć sam zainteresowany po zakończeniu rywalizacji był niepocieszony. Trudno mu się dziwić, skoro po rundzie eliminacyjnej zajmował pierwsze miejsce. Finałowa rozgrywka była pasjonująca – Jakubowi do sięgnięcia po złoto zabrakło zaledwie osiem strąconych kręgli.

Niepocieszony zawodnik to „niepowodzenie” (choć to jednak sukces) powetował sobie w innych konkurencjach. Wspólnie z Łukaszem Łazowskim nie mieli sobie równych w konkurencji par i pewnie wywalczyli krążek z najcenniejszego kruszcu. Kolejny złoty medal Kuba „zgarnął” w sprintach. Od pierwszej rundy miażdżył kolejnych rywali (ta konkurencja rozgrywana jest w systemie pucharowym), aż dobrnął do ostatecznego zwycięstwa.

Jakub wywalczył jeszcze dwa brązowe medale. Wspólnie z Natalią Cebulą zajęli trzecie miejsce w rywalizacji mikstów. Do złota zabrakło im tylko 14 punktów. W tej samej konkurencji 5. miejsce zajęli Karolina Gurgul i Łukasz Łazowski, którzy stracili do „brązowych” tylko sześć kręgli. Brązowy medal wywalczyła także męska drużyna, w której obok Jakuba i Łukasza występowali również Maciej Hamielec i Bartosz Pośladek.

dscf7242dscf7245dscf7248dscf7250dscf7268dscf7287dscf7288dscf7289dscf7290dscf7295dscf7342dscf7345dscf7346dscf7348dscf7364dscf7365dscf7366dscf7369dscf7403dscf7426dscf7433dscf7440dscf7444dscf7451dscf7453dscf7454dscf7460dscf7462dscf7469dscf7474dscf7477dscf7479