Na początek 10. miejsce
24.07.2017

W niedzielę 23 lipca w Budapeszcie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w pływaniu seniorów. W jednej z pierwszych konkurencji – wyścigu na 400 metrów kraulem – wystartował reprezentujący barwy BOSiR Brzesko Wojciech Wojdak.

Na starcie na tym dystansie stanęło 52 pływaków, a oprócz naszego pływaka również Filip Zaborowski.Wojdak został do zawodów zgłoszony z najlepszym tegorocznym wynikiem 3:47,16 uzyskanym w Sztokholmie. Wystartował w piątej z sześciu serii. Na półmetku płynął na trzecim miejscu, a po 250 metrach nawet prowadził. Zdaniem komentatorów zbyt wcześnie rozpoczął finisz. W końcówce wyścigu rzeczywiście wyraźnie osłabł i zajął 6. miejsce w swojej serii z czasem 3:46,73. Ostatecznie zajął 10. miejsce w całej stawce zawodników (Zaborowski, który startował w ostatniej serii zajął 14. miejsce).

Komentatorzy podkreślają jednak, że pływak BOSiR-u wyraźnie zasygnalizował wysoką formę. 400 metrów to nie jest jego specjalność. Przed naszym eksportowym kraulistą jeszcze dwa starty – na 800 i 1500 metrów. Na obu tych dystansach Wojdak jest aktualnie klasyfikowany na wysokiej piątej pozycji na świecie. Z brzeskim pływakiem w Budapeszcie przebywa jego klubowy trener Marcin Kacer. Budapesztańskie mistrzostwa transmituje Eurosport.