Winter Futsal Cup 2017
01.03.2017

W sobotę 25 lutego w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku rozegrany został turniej piłki nożnej halowej Winter Futsal Cup 2017, którego organizatorem był Brzeski Klub Biegacza „Victoria”. Jednym z założonych celów turnieju była pomoc Domowi Opieki Społecznej w Brzesku prowadzonej przez siostry zakonne. Równie ważnym celem było również przywrócenie rozgrywek futsalu w Brzesku. Nieistniejąca już Powiatowa Liga Futsalu w Brzesku miała swego czasu wielu zwolenników oraz uczestników, teraz, po blisko trzech latach przerwy jest szansa, aby futsal na nowo się odrodził.

W turnieju, który rozegrany został 25 lutego, udział wzięło osiem zespołów: Gang Świeżaków Brzesko, Oknodem Brzesko, Imex Brzesko, El-Bud Borzęcin, KKSKK Biadoliny, Futsal Gryf Borzęcin, Lena Tour Bochnia oraz PBR Maszkienice i był bardzo wyrównany. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym (1x15 min). Turniej udany był dla drużyny Gang Świeżaków w składzie (Mateusz Wawryka, Dariusz Gejza, Daniel Kotarba, Arkadiusz Zydroń, Michał Kusiak, Paweł Kusiak, Marcin Cebula, Sławomir Rydz, Krzysztof Szuba), która w całym turnieju nie przegrała żadnego meczu. Najbardziej emocjonująca walka rozegrała się o 2, 3 i 4 miejsce, po zakończeniu turnieju organizatorzy musieli utworzyć tak zwaną mała tabelę dla drużyn Imex Brzesko, Oknodem Brzesko, oraz KKSKK Biadoliny- każda z tych drużyn posiadała po 13 punktów. Po ostatecznym podliczeniu wyników ostatecznie Oknodem Brzesko zajął 2 miejsce, 3 miejsce przypadło drużynie Imex Brzesko, poza podium znalazła się drużyna KKSKK Biadoliny. Pozostałe miejsca odpowiednio zajęły drużyny El-Bud Borzęcin, Futsal Gryf Borzęcin, Lena Tour Bochnia oraz PBR Maszkienice. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Wawryka z drużyny Gang Świeżaków Brzesko. Królem strzelców został Tomasz Gałka z drużyny Imex Brzesko z 9 bramkami. Najlepszym bramkarzem został Krzysztof Szuba z drużyny Gang Świeżaków Brzesko.

Organizatorzy serdecznie dziękują Michałowi Fudali oraz Michałowi Duchowi za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju. Słowa podziękowania kierują także do sponsorów, którymi byli burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, starosta Andrzej Potępa, dyrektor PSP nr 2 Dorota Wójcik a także Malinowy Chruśniak, Acreon , Proster, MPEC Brzesko, AJ Izoterm, Marsell, Exclusive Graw. Na rzecz turnieju nieodpłatnie pracowało Kolegium Sędziów w Brzesku oraz ratownicy medyczni.

Drużyny które zajęły miejsca na podium rzekły się nagród finansowych na rzecz Domu Opieki Społecznej w Brzesku, wielki szacunek i uznanie należą się tym młodym ludziom za wielki gest dobrej woli.

futsal-gryf-borzecingang-swiezakow-brzeskoi-miejsceii-miejsceiii-miejsceimex-brzeskoiv-miejscekkskk-biadolinylena-tour-bochniamedaleoknodem-brzeskopbr-maszkienicepodiumpucharystatuetkiv-miejscevi-miejsce