Turniej kręglarski kupców
18.11.2016

W kręgielni BOSiR w Brzesku odbył się XVI Turniej Kręglarski Kupców o Puchar Prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Honorowy patronat nad imprezą sprawował burmistrz Grzegorz Wawryka. W zawodach udział wzięli kręglarze z Krakowa, Limanowej, Proszowic, Przemyśla i z Brzeska, najliczniejsza była grupa z Limanowej. Turniej jest imprezą typowo rodzinną, najmłodszy zawodnik miał zaledwie trzy latka. Frekwencja mile zaskoczyła organizatorów, jeszcze nigdy tak licznej grupy kupców wraz z rodzinami nie było - łącznie na zawody stawiło się 125 osób.

Turniej rozgrywano w kategoriach: dzieci, kobiety i mężczyźni, fundatorem pucharów w wymienionych kategoriach był burmistrz Grzegorz Wawryka. W kategorii drużynowej puchary ufundował prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesława Jopek.W kategorii dzieci najlepszy wynik uzyskał Jakub Zoń, drugą lokatę zajęła Anna Wygoda, trzecią zaś Natalia Wygoda. Całe podium należało w tym roku do przedstawicieli Limanowej.W kategorii kobiet I miejsce zajęła Natalia Badowska z Brzeska, II miejsce wywalczyła Marta Sikora z Krakowa, trzecie miejsce przypadło w udziale Katarzynie Pacewicz-Pyrek z Brzeska.W kategorii mężczyzn najwyższe miejsce na podium zdobył Bartosz Pośladek z Brzeska, II miejsce zajął Krzysztof Sobczak z Limanowej, na III miejscu uplasował się Paweł Machnik z Proszowic.W rywalizacji drużynowej I miejsce wywalczył oddział KKK z Limanowej, drugi miejsce zajęli zawodnicy z Brzeska, trzecia lokata przypadła w udziale kręglarzom z Proszowic. Poza podium znaleźli się zawodnicy z Krakowa i z Przemyśla.

Organizatorzy dziękują za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu turnieju prowadzącej Patrycji Baranek, Borysowi Pacewicz-Pyrkowi i Bartkowi Pośladkowi za obsługę systemu informatycznego.Brzeski oddział Krakowskiej kongregacji Kupieckiej dziękuję sponsorom, którymi byli: Urząd Miejski w Brzesku, kwiaciarnia Bazar Katarzyny Pacewicz-Pyrek, mini market Pod Dębem Bogdana Baranka, Halina i Robert Dubielowie oraz restauracja Klimaty.

img_1619img_1517img_1551img_1553img_1567img_1577img_1586img_1590img_1593img_1606