Gminny Turniej Szachowy
31.10.2016

W Publicznej Szkole Podstawowej w Porębie Spytkowskiej odbył się Gminny Turniej Szachowy z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej pod patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki. Na starcie stanęło 28 zawodników i zawodniczek z Poręby Spytkowskiej, Brzeska i Jadownik.

Najlepszą z dziewcząt okazała się Katarzyna Jędryka z klasy szóstej zdobywając 4,5 punkta. Drugie miejsce zajęła Natalia Gicala z kl. IV, a trzecie Magdalena Święch z kl. III b. Cała trójka z PSP Poręba Spytkowska.Wśród chłopców zwyciężył Oliwier Klimczak z PSP nr 2 Brzesko – 7 punktów. Drugie miejsce zajął Rafał Zgraja z kl. VI, trzecie Maksymilian Grabarz z kl. III a, obaj z PSP Poręba Spytkowska. Trzech najlepszych zawodników i zawodniczek otrzymało dyplomy i puchary a wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe.

Ponadto uczniowie PSP Poręba Spytkowska zbierają punkty na najlepszego szachistę szkolnego roku 2016/2017.

Gratulujemy zwycięzcom a Panu Burmistrzowi dziękujemy za nagrody.Organizatorem turnieju był dyrektor szkoły Piotr TotaPSP Poręba Spytkowska