Brzeskie Towarzystwo „Gryf”, Urząd Miejski oraz starostwo były organizatorami konferencji popularnonaukowej „Rola rodziny Goetzów Okocimskich w budowie i rozwoju gospodarki regionu Polski południowej w XIX i XX wieku”. Konferencja była podsumowaniem jubileuszu 170-lecia założenia browaru. Patronat nad konferencją sprawowali, między innymi Polska Akademia Umiejętności, Ministerstwo Kultury, wojewoda małopolski, prezydent Krakowa, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego - prof. Andrzej Chochół, rektor Uniwersytetu Pedagogicznego - prof. Michał Śliwa, rektor Uniwersytetu Rolniczego - prof. Włodzimierz Sady, Carlsberg Polska.
Geotzowie, co w swoich referatach próbowali udowadniać profesorowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Rolniczego mieli zasługi nie tylko w przemyśle, ale także w rolnictwie, rozwijali oświatę, dotowali sztukę, kulturę i sport. Główne referaty plenarne wygłosili: Jerzy Wyczesany, prof. Kazimierz Karolczak (UP), prof. Piotr Franaszek (UJ), prof. Kazimierz Górka (UE). Przedstawiono w nich historię rodziny, wykazano związki Goetzów z Krakowem oraz wpływ rodziny przedsiębiorców na rozwój przemysłu w Małopolsce. Zebranych na konferencji kilkuset słuchaczy miało także okazję dowiedzieć się o działalności politycznej Goetzów, o prowadzonych przez nich mecenacie artystycznym, poznać historię pałacu, czy poznać działalność filantropijną założycieli browaru. Wszystkie wykłady wygłoszone w czasie konferencji zostaną zebrane i wydane w formie książkowej, która ukaże się najprawdopodobniej na przełomie września i października.
Organizatorzy i sponsorzy konferencji zaprosili jej uczestników na obiad, po wykładach zwiedzali oni odrestaurowany pałac Goetzów Okocimskich.