Uroczysta sesja Rady Miejskiej, msza w intencji ojczyzny oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza - to program brzeskich uroczystości związanych z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.W czasie uroczystej sesji Rady Miejskiej Elżbieta Pajor z rąk burmistrza Grzegorza Wawryki i przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Ojczyka odebrała Medal na Wstędze za Zasługi dla Miasta Brzeska. Na sesji, oprócz radnych obecni byli sołtysi, przewodniczący rad osiedlowych, przedstawiciele szkół i młodzież.
W latach od 1981 do 2015 pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, a potem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzesku. W ciągu swojej pracy zawodowej w opinii dyrektorów, uczniów i rodziców uchodziła za nauczyciela pasjonata, w ogromnym stopniu zaangażowanym w proces integracji polsko-niemieckiej. Jako córka byłego więźnia niemieckich obozów koncentracyjnych wykazała się wielkim zaangażowaniem w procesy integracyjne i pokonywanie barier, które były skutkiem tragicznej historii. Ucząc języka niemieckiego, pokazując historię, kulturę i tradycję krajów niemieckojęzycznych dążyła do tworzenia wśród młodych ludzi atmosfery przyjaźni, tolerancji i wzajemnego zrozumienia. Temu m.in. w dużej mierze służyła zainicjowana przez dyrektora brzeskiego liceum - Jana Makurata, a prowadzona przez Elżbietę Pajor, wymiana młodzieżowa, w której uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku oraz młodzież z Realschule w Nortdorf. Prowadzona przez 20 lat współpraca ze szkołą niemiecką pozwoliła na bliższe poznanie społeczności obu szkół, a także umożliwia kontakty samorządów lokalnych Brzeska i Nortdorf. Efekty tej pracy widoczne były m.in. w roku 1997, kiedy strona niemiecka pomagała mieszkańcom Brzeska w usuwaniu skutków dotkliwej powodzi. Przez 34 lata pracy zawodowej Elżbieta Pajor wychowała i wykształciła wiele roczników młodzieży, stosując najwyższe standardy obowiązujące w edukacji językowej i systemach wychowawczych. Jej zaangażowanie w pracę dydaktyczną i wychowawczą było wielokrotnie doceniane i nagradzane przez władze państwowe, samorządowe i szkolne. Została m.in. odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi. Była również uhonorowana nagrodami przez Ministra Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Tarnowie, starostę Brzeskiego i dyrektorów szkoły. Przyznano jej także Medal 625-lecia Brzeska.
Po sesji, przed budynkiem urzędu odbyła się zbiórka pocztów sztandarowych i przemarsz do kościoła św. Jakuba, gdzie odprawiona została uroczysta msza w intencji ojczyzny. Po mszy burmistrz Grzegorz Wawryka, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk, radni, przedsiębiorcy, przedstawiciele gminnych instytucji, zakładów pracy i organizacji pozarządowych, przedstawiciele służb mundurowych oraz uczniowie brzeskich szkół złożyli kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Wartę przy Pomniku Nieznanego Żołnierza pełnili harcerze Z Hufca ZHP imienia Mikołaja Kopernika i strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2059 w Brzesku.