Szkolna Liga Kręglarska 2015/2016
12.04.2016

Uczniowie szkół podstawowych z Gminy Brzesko w czwartek 7 kwietnia zakończyli swój udział w Szkolnej Lidze Kręglarskiej, której organizatorem był Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku.

Szkolna Liga to 5 turniejów drużynowych na przestrzeni roku szkolnego. Była to pierwsza edycja i na pewno nie ostatnia. Cieszyła się sporym zainteresowaniem za co podziękowania należą się nauczycielom z poszczególnych placówek oświatowych, którzy potrafili zachęcić dzieci i młodzież do czynnego udziału. W kategorii Szkół Podstawowych wzięło udział 9 drużyn z sześciu szkół: PSP nr 2 w Brzesku (3 drużyny), PSP nr 3 w Brzesku (1 drużyna), PSP nr 2 w Jadownikach (2 drużyny), PSP w Porębie Spytkowskiej (1 drużyna), PSP w Mokrzyskach (1 drużyna) oraz PSP w Sterkowcu (1 drużyna). Rywalizacja w klasyfikacji drużynowej odnośnie pierwszego miejsca była rozstrzygnięta przed ostatnim turniejem. PSP 3 zdobyła na tyle dużą przewagę, że nikt jej nie mógł zagrozić. Jeśli chodzi o miejsca 2 i 3 to tu mogło się wydarzyć wiele. Przed ostatnim turniejem miejsce 2 zajmowała PSP w Mokrzyskach, ale tylko niewielką różnicą zbitych kręgli wyprzedzała pierwszy zespół PSP nr 2 w Brzesku. Dobra gra zawodników z Mokrzysk, wśród nich zawodnik sekcji kręglarskiej BOSiR Brzesko utalentowany Jakub Kuryło nie pozwolili odebrać sobie 2 miejsca na „pudle”. Miejsce 3 zajęli uczniowie PSP nr 2 w Brzesku – 1 zespół.

Oprócz klasyfikacji drużynowej organizator prowadził również klasyfikację indywidualną dla dziewcząt i dla chłopców. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Oliwia Brach (PSP 3 Brzesko), która tylko o 2 kręgle była lepsza od Julii Bodura (2 miejsce, PSP 2 Brzesko). Trzecie miejsce na podium zajęła Julia Kazek uczennica PSP w Mokrzyskach. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się wspomniany wyżej Jakub Kuryło (PSP w Mokrzyskach), który z dużą przewagą zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce wywalczył wspaniałą grą Gabriel Zastawnik (PSP 2 Brzesko), który awansował z 5 miejsca. Trzecie miejsce na podium przypadło Przemkowi Kamińskiemu (PSP 3 Brzesko).

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na II edycję Szkolnej Ligi Kręglarskiej w przyszłym roku szkolnym.

Uczniowie gimnazjum zakończenie będą mieli we środę 13 kwietnia.