Nakładem Biura Promocji wznowiono wydanie książki Andrzeja B. Krupińskiego „Brzeski przekładaniec”. Książkę kupić można w Miejskim Ośrodku Kultury.
Po książkę warto sięgnąć z kilku powodów, ukazuje ona historię miasta a ponadto pełno w niej dowcipnych historyjek, jak sam autor podkreśla, mniej lub bardziej prawdziwych. Brzesko szczyci się XIV-wieczną metryką i planem, jest w nim całkiem sporo interesujących, a nawet bardzo cennych obiektów zabytkowych. A jest wśród nich 15-wieczny kościół parafialny pod wezwaniem świętego Jakuba, , rzadkiej urody kamienna figura świętego Floriana, czy pamiętające połowę 19-wieku zabudowania browaru. Perełką w Małopolsce jest wznoszący się w oprawie rozległego parku krajobrazowego neorokokowy pałac. A przy rynku podziwiać można eklektyczne i secesyjne kamieniczki stanowiące zabudowę ścisłego centrum miasta. Wiele zabytkowych budynków jest pamiątką po Żydach, którzy przez wieki mieszkali w Brzesku i znacząco przyczyniali się do jego rozwoju.
W „Brzeskim przekładańcu” pełno jest dowcipnych historyjek, które wplecione w historię miasta i gminy, czynią książkę niepowtarzalną.