Piękna słoneczna pogoda powitała mieszkańców gminy Brzesko, którzy uczestniczyli we wtorkowych uroczystościach Święta Niepodległości.
Rozpoczęły się od przemarszu pocztów sztandarowych, delegacji samorządów, szkół, instytucji i stowarzyszeń, oraz mieszkańców gminy do kościoła parafialnego na Mszę świętą w intencji Ojczyzny. Celebrowali ją księża: Józef Drabik, Władysław Pasiut oraz Franciszek Kostrzewa, który również wygłosił homilię.
Po mszy barwny korowód na czele z Miejską Orkiestrą Dętą pod batutą Wiesława Porwisza, kompaniami reprezentacyjnymi Jednostki Strzeleckiej z Brzeska, oraz Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów z Łysej Góry, członkami Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, samorządowcami, mieszkańcami gminy Brzesko przeszedł pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty.
W imieniu mieszkańców gminy biało czerwoną wiązankę złożył burmistrz Grzegorz Wawryka, wraz z przybyłymi z Lwowa przedstawicielami "Strzelca". W imieniu Rady Miejskiej kwiaty złożył przewodniczący Tadeusz Pasierb oraz radni. Wiązanki złożyli również poseł Edward Czesak, starosta Andrzej Potępa, przedstawiciele partii politycznych, stowarzyszeń, instytucji, zakładów pracy, młodzież wszystkich szkół z terenu gminy, harcerze, oraz najmłodsi mieszkańcy, czyli przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 4 w Brzesku.
Dalsze radosne i zgodne jak zawsze w Brzesku świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości przeniosło się do Regionalnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego. Po południu, w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej, uroczystości rozpoczęły się od wręczenia członkowi ŚZŻ AK Janowi Opile patentu-mianowania na stopień kapitana rezerwy. Później były chóralne śpiewy, pieśni i piosenek patriotycznych, które trwały ponad dwie godziny. Aby wszyscy obecni mogli zgodnie śpiewać, burmistrz wraz z radnymi rozdali uczestnikom śpiewniki przygotowane przez biuro promocji.Każdy z obecnych mógł również skosztować znakomitej „grochówki legionowej”.